www.mediawavefestival.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 

 

 

"RAVAZDI PARASZTSZALON"

2024 TAVASZI PROGRAMJAIBÓL

  

 

április 10. (szerda)
"A magyar polihisztor tudósok" 

sorozat

CSÁJI LÁSZLÓ KOPPÁNY PORTRÉ
*

április 17. (szerda)

"Akik külföldön keresték a boldogulást"

sorozat

TOLNAI KORNÉL PORTRÉ

*

április 24. (szerda)
"A magyar jazz történetéből" sorozat

SZIGETI PÉTER PORTRÉ 4. rész

*

ŐRHEGY MAJÁLIS

április 30. (kedd)

19:00 Májusfa állítás

20:00 Szőke András: BRIGÁDNAPLÓ

(filmpremier)

május 1. (szerda)

14:00 Pottyondy Ákos:

A FRISS GYÓGYNÖVÉNYEKRŐL

16:00 DUDU & BOTI KONCERT

18:00 "Győriként az országos hírnév felé"

sorozat

BUZÁS MIHÁLY PORTRÉ

2. rész

*

május 4-5. (szombat-vasárnap)
MNKZ

Mediawave Nyitott Kamarazenekar

(nyilvános próba)

*

május 11. (szombat)

19:00
MONTANARO & TEIXEIRA KONCERT

(FRA/BRA)
*

május 15-19. (szerda)

Pünkösdi improvizációk

&
MediaNEWave Együttlét 2024

benne:
*

május 17. (péntek)
"Magyar jazz legendák" sorozat

18:00 BENKŐ RÓBERT

(bőgő)

*

május 18. (szombat)
"Magyar jazz legendák" sorozat

10:30 ZIPERNOVSZKY KORNÉL

(esztéta)

*

május 18. (szombat)
"Magyar jazz legendák" sorozat

16:00 KOVÁCS FERENC "Öcsi"

(hegedű, trombita)

*

május 19. (vasárnap)
"Magyar jazz legendák" sorozat

11:00 GRENCSÓ ISTVÁN

(fúvós hangszerek)

*

május 19. (vasárnap)
"Magyar jazz legendák" sorozat

PALLAI PÉTER & RÁDULY MIHÁLY

*

május 29. (szerda)

"Akik a nagyvilágot választották"

sorozat

18:00 SILLÓ SÁNDOR PORTRÉ

 

*****

 

Keresd a

RAVAZDI PARASZTSZALON

PODCAST-

ot!

 

*****

 

 

 

 

 

"RAVAZDI PARASZTSZALON"

2024 TAVASZI PROGRAMJAIBÓL

  

 

április 10. (szerda)
"A magyar polihisztor tudósok" 

sorozat

CSÁJI LÁSZLÓ KOPPÁNY PORTRÉ
*

április 17. (szerda)

"Akik külföldön keresték a boldogulást"

sorozat

TOLNAI KORNÉL PORTRÉ

*

április 24. (szerda)
"A magyar jazz történetéből" sorozat

SZIGETI PÉTER PORTRÉ 4. rész

*

ŐRHEGY MAJÁLIS

április 30. (kedd)

19:00 Májusfa állítás

20:00 Szőke András: BRIGÁDNAPLÓ

(filmpremier)

május 1. (szerda)

14:00 Pottyondy Ákos:

A FRISS GYÓGYNÖVÉNYEKRŐL

16:00 DUDU & BOTI KONCERT

18:00 "Győriként az országos hírnév felé"

sorozat

BUZÁS MIHÁLY PORTRÉ

2. rész

*

május 4-5. (szombat-vasárnap)
MNKZ

Mediawave Nyitott Kamarazenekar

(nyilvános próba)

*

május 11. (szombat)

19:00
MONTANARO & TEIXEIRA KONCERT

(FRA/BRA)
*

május 15-19. (szerda)

Pünkösdi improvizációk

&
MediaNEWave Együttlét 2024

benne:
*

május 17. (péntek)
"Magyar jazz legendák" sorozat

18:00 BENKŐ RÓBERT

(bőgő)

*

május 18. (szombat)
"Magyar jazz legendák" sorozat

10:30 ZIPERNOVSZKY KORNÉL

(esztéta)

*

május 18. (szombat)
"Magyar jazz legendák" sorozat

16:00 KOVÁCS FERENC "Öcsi"

(hegedű, trombita)

*

május 19. (vasárnap)
"Magyar jazz legendák" sorozat

11:00 GRENCSÓ ISTVÁN

(fúvós hangszerek)

*

május 19. (vasárnap)
"Magyar jazz legendák" sorozat

PALLAI PÉTER & RÁDULY MIHÁLY

*

május 29. (szerda)

"Akik a nagyvilágot választották"

sorozat

18:00 SILLÓ SÁNDOR PORTRÉ

 

*****

 

Keresd a

RAVAZDI PARASZTSZALON

PODCAST-

ot!

 

*****

 

 

etnik Archív
2024. április HKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHK Aktuális program:
2024.04.16.
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

MEDIAWAVE ARCHÍVUM (1991-2022) :: 2018 :: DÍJLISTA 2018 - MEDIAWAVE Filmfesztivál

A NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS, KÍSÉRLETI ÉS TÁNCFILM ZSŰRI DÍJAI

THE INTERNATIONAL ANIMATION, EXPERIMENTAL AND DANCE FILM JURY's AWARDS
Phil MULLOY (UK), Priit TENDER (EST) Radu IGAZSÁG (ROM)

Legjobb nemzetközi animáció

Best International Animation

 

Paulina ZIOLKOWSKA (POL):

O Matko / Oh Mother


 

 

Az animációs zsűri különdíja

Special Jury Award for Animation

 

This film is inventive, exciting and visually adventurous. Well done, Rocío.

 

Rocío ÁLVAREZ (BEL):

Simbiosis Carnal

 

Az animációs zsűri különdíja

Special Jury Award for Animation

Anticipation taken to its extreme. It really seems that nothing happens in this film
Uri KRANOT and Michelle KRANOT (DEN/FRA):

Nothing Happens

 
Legjobb kísérleti film

Best Experimental Film


BÚZÁSI Gyopár-Orsolya (HUN): Babuka a fűben

Babuka in The Grass

 

A NEMZETKÖZI KISJÁTÉKFILM ZSŰRI DÍJAI

THE INTERNATIONAL SHORT FICTION FILM JURY'S AWARD

Asia WOJCIECHOVSKA (POL/ESP) MOLNÁR Levente (ROM) MÉSZÁROS Péter (HUN)

Legjobb nemzetközi kisjátékfilm /

Best International Short Fiction Film

 

Kaveh MAZAHERI (IRN): Retouch Retusálás 


 

A kisjátékfilm zsűri különdíja / Special Jury Award for Short Fiction Film
For an overwhelmingly shattering real-time storytelling.


Philip SOTNYCHENKO (UKR): Technical Break

Technikai szünet

A NEMZETKÖZI DOKUMENTUMFILM ZSŰRI DÍJAI
INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM JURY's AWARDS
Zlatina ROUSSEVA (BEL/BUL) Ella DAVLETSHINA (RUS), Pavel PECHENKIN (RUS) SÓS Ágnes (POL/ESP)

Legjobb dokumentumfilm /

Best documentary film


MOHAROS Attila (HUN):

Ballada egy szolgafiú emlékére Ballad in Memory of a Servant Boy

 

A zsűri dokumentumfilm különdíja/ Special Jury Award for Documentary


Boris MITIC (SRB/CRO): In Praise of Nothing

MAGYAR FILMEK NEMZETKÖZI ZSŰRIJÉNEK DÍJAI

AWARDS OF THE INTERNATIONAL JURY OF HUNGARIAN FILMS

Boris MITIC (SRB/CRO)   Kreet PALJAS (EST/HUN)  Radu IGAZSÁG (ROM)

Legjobb magyar dokumentumfilm

Best Hungarian Documentary Film

TUZA-RITTER Bernadett (HUN):

Egy nő fogságban

A Woman Captured

 

A díjat a Magyar Médiatanács ajánlotta fel

A legjobb magyar kisfilm

Best Hungarian Short Film

BÚZÁSI Gyopár-Orsolya (HUN): Babuka a fűben

Babuka in The Grass

 

A díjat a Magyar Médiatanács ajánlotta fel

 

A zsűri magyar dokumentumfilm különdíja Special Jury Award for Hungarian Documentary


MOHAROS Attila (HUN):

Ballada egy szolgafiú emlékére

Ballad in Memory of a Servant Boy

 

 
A DIÁKZSŰRIK DÍJAI / THE STUDENT JURY AWARDS

Legjobb dokumentumfilm

Best documentary film


Boris MITIC (SRB/CRO):

In Praise of Nothing

A semmi dícsérete

 

Legjobb animáció

Best Animation


Laurène BRAIBANT (FRA):

L'Ogre / Az emberevő óriás

 

Legjobb kisjátékfilm

Best short fiction film


Philip SOTNYCHENKO (UKR): Technical Break

Technikai szünet

 

 

Ossza meg ismerőseivel:
Kérjük, írja meg véleményét:
Név: Szöveg:
E-mail:
Kérjük írja ide a képen látható karaktereket:

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
2024.03.12. 22:12

Megnyílt a jelentkezés a 2024-es somogyfajszi Nyári Berekre!

Megnyílt a jelentkezés a 2024-es somogyfajszi Nyári Berekre!

A korábbi évekhez hasonlóan ismét vizuális, zenei, családi és gasztroműhelyekkel várunk benneteket!

 

Részletek és jelentkezés ITT.

2023.06.25. 015:05

Görög filmműhely-vezetők a somogyfajszi táborban

Két görög filmes műhelyvezető is lesz idén a Passport Controll - Nyári Berek Művészeti Műhelyek és Közösségi Együttléten. Karina Logothetis filmrendező és Vasilis Zlatanos sound designer idén elnyerték a legeredetibb kisjátékfilm díját a 33. alkalommal megrendezett Mediawave Filmszemlén, a Kavics (er. Pebble) című filmmel.

2023.05.12. 017:02

PÜNKÖSDI IMPROVIZÁCIÓK - találkozó Ravazdon

Május végén (május 26-28) jön a következő idei Mediawave fokozat Pünkösdi improvizációk címmel, amely a "klasszikus" Mediawave jazz, színházi, táncos és közösségi vonalát szándékozik feleleveníteni a ravazdi Őrhegy udvarházban. A program ide kattintva érhető el.

 

TAGSÁGOK
FŐ TÁMOGATÓ

A MŰKÖDÉS TÁMOGATÓJA

 

MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák